Paqe në “San Siro”, pas gjashtë golave të realizuar Milan-i dhe Roma ndajnë pikët

22:40 | 26 Tetor 2020

Ka përfunduar me barazim drama mes AC Milan-it dhe Romës që përfundoi me rezultat të barabrtë 3 – 3, e vlefshme për xhiron e pestë të Seria A.

Ishte ylli i vendasve, Zlatan Ibrahimovic që pas asistimit të bukur së Rafael Leao-s zhbllokoi rezultatin pas dy minutave lojë.

Mirëpo, nga një gabim i portierit përfitoi Edin Dzeko, që i barazoi shifrat (14′), rezultat me të cilin skuadrat shkuan në pushime.

Në pjesën e dytë, ishte Saelemaekers që riktheu epërsinë pas një tjetër asistimi të bukur nga Leao (47′).

Mirëpo, Roma baraozi sërish përmes Veretout që doli i saktë nga pika e bardhë (71′).

Pas tetë minutave, Hakan Çalhanoglu u faulua në sulm dhe nga pika e bardhë lehtësisht realizoi përsëri Ibrahimovic.

Derisa, mendohej që Milan-i arkëtoi pikët e plota, doli shqiptari Marash Kumbulla që arriti të ‘tund’ portën e vendasve në minutën e 84-të duke fituar një pikë të vlefshme për “Romakët”.

Pas këtij barazimi, Milan-i renditët në pozitën e parë me 13 pikë, derisa Roma qëndron në vendin e nëntë me tetë sosh.

Në xhiron e radhës, “Rosonerët” janë mysafirë i Udinese-s, derisa Roma e pret Fiorentina-n./arbresh.info.